Şehir Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Şehir Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır ? Hastanelerde hasta kayıt elemanı nasıl olunur ? Tıbbi sekreter alımına kimler başvurabilir ? sorularının cevabı bu yazımızda…

Şehir Hastanesi ve devlet hastaneleri iş başvuruları İşkur Aracılığı ile yapılmaktadır. Şehir hastanelerinde ve devlet hastanelerinde hasta kabul-kayıt görevlisi, hemşire ve temizlik görevlisi pozisyonları için personel alımları İŞKUR aracılığı ile yapılmaktadır.

Şehir Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Şehir Hastanesi ve devlet hastaneleri iş başvurularınızı İŞKUR hizmet birimleri ve ALO 170 numaralı hattan yapılmaktadır.

Hasta Kayıt Kabul Nasıl Olunur?

Tıbbi sekreterlik ile aynı eğitimi alanlar hasta kabul kayıt görevlisi olarak çalışabilir.  Hasta Kayıt ve Kabul Tıp Sekreterliği, Tıbbi Sekreterlik Hasta Kabul Danışmanlığı ve Hasta Kabul Sekreterliği gibi bölümlere bu bölümden mezun olanlar ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurslardan başarıyla mezun olanlar bu sertifakayı alanlar meslekte iş bulabilir.

Hasta Kayıt Kabul Olmak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Hastanelerde hasta kayıt elemanı adaylarında aranan şartlar şunlardır;

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma

-Bilgisayar kullanabilme, dosya ve rapor hazırlayabilme

-İnsan ilişkilerinde başarılı olmak ve etkili iletişim becerisi

-Kriz anlarında soğukkanlı ve sakin davranmak, paniklememek

-Sakinliğini en zorlu anlarda dahi koruyabilmek ve ikna kabiliyeti yüksek olmak

-Takım çalışmasına yatkınlık ve uyumluluk

Tıbbi Sekreter Alımına Kimler Başvurabilir ?

Tıbbi sekreter nasıl olunur sorusuna yanıt arayanlar, üniversitelerin ilgili bölümlerinde eğitim alan kişiler bu alandaki iş imkanlarına ulaşabilirler. Ek olarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim kurumlarının ya da üniversitelerin düzenlediği Tıbbi sekreter Eğitimi adlı sertifika programına katılmalı. Mesleki sertifika programlarını başarıyla tamamlayıp belgesini alan kişiler iş başvurularında daha avantajlı durumda olmaktadır.