Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözüm

Saçlar yazın güneşin etkisiyle daha fazla yıpranıyor. Hele ki tatile çıkma şansı bulan kişilerdenseniz deniz ve havuzun etkisi ile saçlar daha fazla yıpranıyor ve güzel görüntüsünü kaybediyor.

Saçlarımızın eski görüntüsüne kavuşturmanın ve daha sağlıklı uzamasını sağlamanın bitkisel yöntemleri bulunmakta. Bu yöntemlerden biri de keten tohumu.Keten tohumu ile ilgili yapılan çalışmalarda keten tohumunun Omega- 9 ve Omega- 3 öz yağ asitleri için ayrıca proteininin yanı sıra manganez, folat, B6 vitamini, magnezyum, fosfor, lesitin, çinko ve bakır açısından mükemmel bir kaynak olduğu ortaya çıkmıştır. Birçok hastalığa iyi gelen keten tohumu saçlarımız içinde mucizevi etkiye sahiptir. Omega-3 yağ asitleri açısından zengin olan keten tohumu saç köklerini besleyerek saçlara dökülmeleri önler, güç ve sağlıklı bir görünüm verir.

Saç dökülmeleri ve cansız saç sorunu yaşayanlara keten tohumu tüketmeleri önerilir. Keten tohumu tüketen kişiler hem ciltlerinde hem saçlarında önemli farkları yaşadıklarını göreceklerdir.