Saç Dökülmesi ve Bakım

Yaz aylarına veda edip sonbahara merhaba dediğimiz şu günlerde güzellikle ilgili bazı bakımlara ihtiyaç duyarız. Bunlardan biride saç bakımı.

Saçlarımız yaz aylarının sonunda ve sonbahar aylarında diğer aylara oranla daha fazla dökülüp, yıpranmakta. Ancak şunu da unutmamalıyız ki ortalama olarak bir yetişkin yaklaşık 100.000 ila 150.000 saç teline sahiptir ve günde 100’e yakın saç kadar kaybeder. Tarak üzerinde gördüğümüz saçlar alarma geçmek için bir sebep değildir. Bu nedenle hemen telaşa kapılmak yerine saçlarımıza bakım uygulayarak bu sorunu çözebiliriz.

Saç Dökülmesi ve Bakım İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Özellikle güneş ışınlarının kurutucu, deniz ve havuzun yıpratıcı etkisiyle cildimiz kadar saçlarımızda bu durumdan olumsuz etkilenir ve yıpranır. Saçlarda dökülmeler ve kırıklar yaşanır.

Saçlar yaz aylarında uygun bakım gerektirir. Yazın bitmesiyle olduğundan daha fazla yıpranan saçlar için bakımlar yaparak daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Yaz aylarında özellikle denize yada havuza girildiğinde kuruyan saçlarınız için kuru saçlara özel formülize edilmiş şampuanları tercih etmelisiniz. Tuzlu su ve klor ile yıpranan saçlara duş sırasında maske yapabilirsiniz. Saç dökülmesinden şikayetçi olduğunuzda, doğal ürün olan Hindistan cevizi yağını kullanabilirsiniz. Ayrıca doğal zeytin yağını çöre otuyla karıştırıp saçlarınıza sürdüğünüzde hem saçlarınızda dökülme duracak saçlarınız parlak ve doğal bir görünüme kavuşacaktır.

Cildiye doktorlarına aşağıdaki  Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul