Necip Fazıl Şehir Hastanesi

Sağlık Bakanlığının 2012 de aldığı karar gereği Kahramanmaraş Devlet Hastanesi, Yenişehir Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin Sağlık Bakanlığı tarafından birleştirilerek Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi adı altında hizmet vermeye başlaması kararlaştırılmıştır. Necip Fazıl Şehir Hastanesi ana kampüs olarak Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Yörük Selim Ek Hizmet binası olarak ve Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ise yine ek hizmet binası olarak hizmet vermeye devam edecektir.

Türkiye’nin ilk şehir hastanesi olan Necip Fazıl Şehir Hastanesi 6 hizmet binası, 1000 yatağı, 150 polikliniği, 25 ameliyat odası, 90 yataklı yoğun bakım ünitesi, 20 yataklı hemodiyaliz ünitesi, anjiyo ünitesi, uyku laboratuvarı, yanık tedavi ünitesi, modern sterilizasyon ünitesi gibi son teknolojiyle donatılmış birimleriyle hizmet vermeye devam etmektedir.

Günde yaklaşık 15.000 hastaya poliklinik hizmeti veren hastanede hizmetin her aşamasında eğitimli ve deneyimli kadrosuyla, sürekli gelişme bilinci içerisinde, hasta ve çalışan memnuniyetini ön planda tutarak kaliteli sağlık hizmeti sunmaktadır.

Necip Fazıl Şehir Hastanesi Bilgi ve İletişim Bilgileri

Telefon: +90.344 228 28 00
Adres: Gaziantep Yolu 12. Km Karacasu Kırım Mah. Dulkadiroğlu / KAHRAMANMARAŞ

Hastane Randevu Alma Bilgileri

Hastaneden istenilen bölüme randevu almak için MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) internet adresinden ya da Alo 182 numaralı telefonu arayarak randevu alabilirsiniz.

Necip Fazıl Şehir Hastanesi İş Başvurusu Bilgileri

İş başvurularınızı hastane internet adresinden online ya da bireysel olarak hastaneye müracaat ederek yapabilirsiniz.

Kahramanmaraş Doktor Bul arama robotuna giriş için tıklayınız

doktor bul

Necip Fazıl Şehir Hastanesi diğer bilgiler için aşağıdaki linkleri tıklayınız