Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi

150 yataklı Devlet Hastanesi olarak 1987 yılında hizmet vermeye başlayan hastanede 1988 yılında asistan eğitimi verilmeye başlaması ile hastanenin adı Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi odu.2000 yılında ise hastaneye eski İstanbul Valisi Dr. Lütfi Kırdar’ın ismi verilerek Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuştur.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi 680 yatak kapasitesi ile 2015 yılı itibari ile 12 ayrı binada, Maltepe, Adalar, Pendik ve Kartal olmak üzere 4 ayrı ilçede hizmet vermekte olan hastanede 43 branşta sağlık hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca, yenilenmekte olan 1200 yataklı yeni hastane 2018 yılı içinde bitirilerek hizmete açılacaktır.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Radyasyon Onkolojisi Kliniğinde Cyberknife, Rapidarc, Brakiterapi ve son teknoloji olan Tomoterapi cihazı gibi ileri teknoloji cihazların yanı sıra Tıbbi Onkoloji Kliniğide robotik cihazlarla donatılmış olduğundan hastalarımıza son derece modern ortamlarda doğru ve eksiksiz onkolojik tedaviler uygulanmaktadır. Türkiye’nin en donanımlı Yara ve Yanık Tedavi Merkezine sahip olan hastane, Organ Nakli Merkezlerinde de böbrek nakilleri ve kornea nakilleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Nörolojik İnme Merkezi, Rop Tanı ve Tedavi Merkezi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Diyabet Merkezi, Odyoloji Merkezi, Kornea Nakil Merkezi, Pulmoner Rehabilitasyon Ünitesi, ERCP Ünitesi, TPN Ünitesi, Robotik Kemoterapi Ünitesi hastanenin özellikli birimlerinden bazılarıdır.

S.B.Ü. Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi en kutsal görevi olan can kurtarmak bilinciyle bugünleri yarınlara hazırlayan önder bir sağlık kuruluşudur.

 

Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi diğer bilgiler için aşağıdaki linkleri tıklayınız