Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1952 tarihinde faaliyete geçen hastane SSK Sultanahmet Hastanesi Hariciye ve Nisaiye Servisi adı ile hastalara hizmet vermeye başlamıştır.

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Hastanenin Hariciye Servisi’nin SSK İstanbul Hastanesi’ne devredilmesinden sonra, Nisaiye ve Doğum Servisi yerinde kalarak 1959 tarihinden itibaren Bakırköy Doğumevi ve Dispanseri Başhekimliği adı altında bağımsız bir birim olarak 66 yatak kapasitesi ile faaliyetini sürdürmeye devam etmiştir. Hastanenin yatak kapasitesi 1967 tarihinde ilk olarak 200’e, daha sonrada 400’e çıkarılmıştır.  31 Ağustos 1975 tarihinde eski bina yıkılarak ek tesis olarak hastalara hizmet vermeye başlamıştır. Bakırköy Dispanseri 1982 yılında yeni binasına taşınmıştır.

1986 tarihinde Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığı tarafından yatak sayısı 800 yatağa çıkarılmış olup adı Sosyal Sigortalar Kurumu Yönetim Kurulu tarafından, Sosyal Sigortalar Kurumu Bakırköy Doğumevi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Baştabipliği olarak değiştirilmiştir.

Hastane 2005 itibari ile İstanbul Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi olarak Sağlık Bakanlığı’na devredilmiştir. Hastane 2 Mayıs 2011 tarihi itibariyle Halkalıda TOKİ tarafından yapılan 648 yataklı yeni binaya taşınmış olup İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında hizmet vermeye devam etmektedir.

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu Alma Bilgileri

Hastaneden istenilen bölüme randevu almak için MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) internet adresinden ya da Alo 182 numaralı telefonu arayarak randevu alabilirsiniz.

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doktor Çalışma Listesi

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doktor Çalışma Listesine ulaşmak için tıklayın

İstanbul Doktor Bul arama robotuna giriş için tıklayınız
Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Tahlil Sonuçları arama robotuna giriş için tıklayınız

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi diğer bilgiler için aşağıdaki linkleri tıklayınız

doktor bul