Hangi Doktor Nerede Görev Yapıyor Hemen Öğrenin

Hangi Doktor Nerede Görev Yapıyor Hemen Öğrenin Doktor bulma alanında hizmet veren çeşitli internet siteleri mevcuttur. Doktor bulmak artık her birey için çok kolaydır. Dijital platformlar üzerinden internet aracılığı ile hızlı bir şekilde doktor bulmak mümkündür.

Doktor Bulurken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Doktor bulmak, günümüzde zahmetli bir işten çıkmış olmakla beraber oldukça kolaylaşmıştır. Doktor bulmanın en kolay yolu arama motorlarına en kısa hali ile bir sözcük yazılmalıdır. Dijital ortamlar sağlık hizmetlerinin gelişmesine ve ilerlemesine olanak sağlamıştır. Dijital ortamlar aracılığı ile doktor bulurken dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar vardır. Bu dikkat edilmesi gereken hususlar;

  • Rahatsızlık doğrultusunda arama yapmak ve hastalığın tedavisi için ilgili doktorlara erişim sağlamak,
  • Bulunan doktor ile iletişim kurabilmek için gerekli adresin, hastanenin ve ya telefon numaralarının bulunması,
  • Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığı ile doktorun sorgulaması yapılarak diplomasının doğruluğundan emin olmak,
  • Doktora ulaşabilme imkanlarının bulunması gibi sebepler doğrultusunda doktor araması yapılabilir.

Yanlış doktorları tercih etmemek için yukarıda belirtilen noktalara dikkat etmekte fayda vardır. Sağlık doktor bulma siteleri içerisinde nadiren de olsa sahte diploması olan doktor sıfatı ile anılan kişiler görülmektedir.

Hastane Randevusu Almak İçin Ne Yapılmalıdır?

Hastanın, hastane randevusu bulmak için iki seçeneği bulunmaktadır. İki yöntemde çok fazla zaman almamakla birlikte kolaydır. Hastane randevusu almak isteyen fakat internete erişimi bulunmayan kişiler için ALO 182 hattı bulunmaktadır. ALO 182 hattı aranarak randevu almak mümkündür. Ancak bazı zamanlarda şebeke çok meşgul olduğu için hat düşmesi durumu yaşanmaktadır.

Hastane randevusu almak isteyen ve internete erişimi bulunan kişiler doğrudan Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden yararlanabilmektedirler. Kısaltılması MHRS olan Merkezi Hekim Randevu Sistemi hızlı bir tarama ile doktorun boş olduğu zamanlar göstermektedir. Doktora danışacak olan hastalar kendilerine randevu alarak doktor ile görüşme sağlayabilmektedirler.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden (MHRS) Nasıl Randevu Alınır?

Doktor randevu bulma ve doktordan randevu almak için izlenecek bazı yollar vardır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne girebilmek için öncelikle bir internet ağına bağlı olunmalıdır. İnternet tarayacısı üzerinden mhrs.gov.tr adresine gitmek gerekmektedir. Yönlendirme işlemi tamamlandıktan sonra sisteme giriş yapmak gerekmektedir. Eğer daha önce Merkezi Hekim Randevu Bulma Sistemi’ne giriş yapılmadıysa ve üye kaydı yoksa sisteme üye kaydı yapılmalı veya e-devlet üzerinden sisteme yönlendirilme beklenmelidir. TC kimlik numarası ve verilen şifre ile giriş yapılmalıdır. Sisteme giriş başarı ile tamamlandığı takdirde doktor randevusu al butonuna tıklayarak istenilen hastaneden ve istenilen doktordan randevu oluşturulabilmektedir.  Gösterilen sayfada şehir, ilçe, hastane, poliklinik ve hekim seçimi alanlarını eksiksiz doldurarak hastane randevusu oluşturulur. Doktor bul alanından hastanın randevu almak istediği bölümün doktorlarına erişim sağlanabilmekte ve hasta istediği doktoru seçebilmektedir.

Hangi doktor nerede görev yapıyor doktor bul robotumuzdan aşağıdan ulaşabilirsiniz.

doktor bul