Diyet Salata Tarifleri ve Kalorileri

Zayıflama telaşı, yaza günler kala aldı başını gidiyor. Formda ve fit bir vücuda sahip olmanın yanı sıra sağlıklı bir yaşam sürmek adına da diyet hayatımızın olmazsa olmazları arasında bulunuyor. Hem leziz öğünler hem de kalorisi düşük diyet salata tarifleri ile istenilen bedene inmek sabırla ve istikrarla mümkün olabiliyor.
Düzensiz yapılan ve kısa süreli diyet programlarından olumlu dönüşler beklemek olmaz tabii..
İştahla yiyebileceğiniz ve kalorisi düşük, bir o kadar lezzetli salatalar ile hayatınıza yeni formunuz ile kaldığınız yerden devam edebilmeniz mümkün olmaktadır. Tek yapmanız gereken istemek istemek…
Şimdi sizler için birbirinden şahane diyet salata tariflerini sıralıyoruz. Kalori bakımından düşük lezzet bakımından yüksek derecelere sahip olan salataların hepsini bir bir sıralıyoruz. Sizlere de hazırlamasını ve diyet programınıza dâhil etmesini bırakıyoruz.

1. Roka salatası 209 kalori:
Roka bitkisinin faydası vücut sağlığı için oldukça önemlidir. Yeşil yapraklı bir bitki olduğu için hem demir yönünden zengin hem de farklı besin türleri bakımından büyük faydalar sağlamaktadır. Roka bitkisi ağırlıklı olarak ton balığı takviyesi ile hem sağlıklı, hem besleyici hem de bir o kadar lezzetli bir diyet salataya ne dersiniz.

1.Diyet Roka salatası malzemeler:
-Bir tutam roka
-İki tutam marul
-Bir tutam maydanoz
-Bir adet limon
– 1 kutu ton balığı

Hazırlanışı: tüm malzemeleri derinde bir kabın içerisinde salata haline getirerek karıştırın ve tuz eklemden servis tabağına alınız. Diyet listesine zenginlik katacak düşük kalorili diyet roka salatası sizleri kısa sürede forma sokmaya yardımcı olacaktır.

2. Biber salatası 102 kalori:
Biber zayıflama konusunda oldukça yaygın olarak tercih edilen bir sebze türüdür. Doğru kullanıldığında ve sabırla denendiğinde biber zayıflamaya olan etkisi kesinlikle tartışılmaz.

Diyet biber salatası malzemeler:
-Bir boy kırmızı acı biber
-2 boy yeşilbiber
-1 kâse yoğurt
-1 tatlı kaşığı acı pul biber

Hazırlanışı:
Biberleri istediğiniz büyüklükte doğrayın ve kâsede bulunan yoğurdun içerisine ekleyin. Ardından kırmızı pul biber ilave ederek karıştırın ve bu özel salatayı diyet programınıza ilave edin.