Diş Hastanesi Doktor Çalışma Listesi

Diş hastanesi doktor çalışma listesi bilgilerine nasıl ulaşırım? Diş Hastanelerinde hangi tedaviler yapılmaktadır? Devlet hastanelerinde İmplant Yapılabilir Mi? vb. gibi sorular diş hastanesinden randevu alan ya da alacak olan kişilerin araştırdığı soruların başında gelir.

Diş hastaneleri doktor çalışma listesine ulaşmak için devlet hastanelerinde veya eğitim araştırma hastanelerinde olduğu gibi hastanenin resmi internet sistemine tıkladıktan sonra doktor çalışma listesi butonunu tıklamanız gerekmektedir.

Diş Hastanesi Doktor Çalışma Listesi Bilgilerine Nasıl Ulaşırım?

Devlete ait diş hastanesinde hizmet veren diş doktorlarının çalışma listesine hizmet verdiği hastanenin resmi internet sitesinde yer alan doktor çalışma listesi butonunu tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Diş Hastanelerinde Hangi Tedaviler Yapılmaktadır?

Devlete ait Diş Hastanelerinde birçok branşta hizmet verilmektedir. Bunlardan bazıları ise şunlardır; diş eti hastalıkları, ortodonti, diş implantı, diş protezleri, dolgu, kaynak, kanal tedavisi, protez diş tedavisi, diş beyazlatma, genel diş hastalıkları, diş çekimi, ve ağız çene cerrahisi.

Diş Hastanelerinde Yan Dallara Nasıl Randevu Alınır?

İleri uzmanlık gerektiren yan dallara randevularınız aynı diğer bölümlerde olduğu gibi 182’ nolu telefonu aramalı ya da MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) internet sisteminden randevu almalısınız. Ancak yan dala randevu almanız için diş hekiminizin sizi takipli hasta listesine eklemesi gerekmektedir. Ana dal hekimi sizi 180 gün olan süreli veya süresiz olarak sizi takipli hasta listesine ekleyebilir.

Devlet hastanelerinde İmplant Yapılabilir Mi?

Evet, devlet hastanelerinde belli şartların yerine getirilmesi durumunda implant tedavisi yapılabilmektedir. Kişinin devlet hastanelerinde ücretsiz implant yaptırabilmesi için şartlar şunlardır;

-Kist ve tümörlere bağlı olarak ortaya çıkan kemikte aşırı doku kaybı.

-Üst ve alt çenelerde tek taraflı dişsizlik olması.

-Konjinetal diş eksikliği bulunan hastalara ait implantlar.

-Dudak, damak yarığı gibi durumlarda her çeneniz için en çok 4 tane implant olacak şekilde SGK ücretleri karşılayacaktır.

-Diş ile kemik doku defektlerinin görüldüğü durumlarda hastaların bilinen rutin protetik tedavi yöntemleriyle tedavi edilemeyeceği durumlarda implant tedavisi karşılanacaktır.

Devlet Hastanesi Diş Doktoru bilgilerine ulaşmak için linki tıklayınız.
doktor bul