Devlet Hastanesi Randevu Alma

Hastaneye gidecek olan vatandaşların Devlet hastanesi randevu alma işlemleri için hangi numarayı aramalıyız? E-Devlet’ten doktor randevusu alınır mı? Hastane randevuları saat kaçta verilmeye başlıyor? sorularının cevapları bu yazımızda…

Devlet hastanesine, diş hastanesine, şehir hastanesine ve eğitim araştırma hastanesine randevu almak isteyen vatandaşlar 182 nolu telefon numarasını aramalı ya da MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) internet adresinden randevu almalıdır.

Devlet Hastanesi Randevu Alma İşlemleri İçin Hangi Numarayı Aramalıyız?

Devlet hastanesinden randevu almak için 182 nolu telefon numarasını aramalı ya da MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) internet adresinden randevu almalısınız.

E-Devlet’ten Doktor Randevusu Alınır Mı?

Milyonlarca vatandaşın birçok resmi işini halledebilmek için kullandığı e-Devlet hastane randevuları içinde yardımcı oluyor. MHRS’ye kaydı bulunmayan vatandaşlar e-Devlet üzerinden t.c. kimlik no ile hastane randevusu alabiliyor. e-Devlet MHRS randevusu almak için ilk olarak e- Devlet’e giriş yapın. Şifre ile doğrulama yaptıktan sonra açılan e-Devlet ana sayfasının en üstünde bulunan arama butonuna basarak Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) yazıp arama butonuna basın. Açılan sayfada aşağıda bulunan ‘Uygulamaya Git’ butonuna bastıktan sonra MHRS sistemine yönlendirilirsiniz. Atık Merkezi Hekim Randevu Sisteminden istenilen bilgileri girdikten sonra randevularınızı alabilirsiniz.

Bir e-Devlet şifresine sahip değilseniz size en yakın PTT şubesine giderek bir e-Devlet şifresi temin edebilirsiniz.

Hastane Randevuları Saat Kaçta Verilmeye Başlıyor?

Devlet hastanesine, diş hastanesine, şehir hastanesine ve eğitim araştırma hastanesine randevular saat 10:00’da verilmeye başlıyor. Randevular en erken aynı gün 2 saat, en geç 15 gün sonrasına randevu verilebiliyor.

Devlet Hastanesi Mesai Dışı Randevu Nasıl Alınıyor?

Devlet hastanelerinde ki randevu dışı muayene için diğer randevularda olduğu gibi 182 nolu telefon numarasını aramalı yada numaralı ya da MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) internet adresinden randevu almalısınız. Gün içerisinde hastaneye gitme fırsatı bulamayan ve randevu alamayan vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla başlatılan “Mesai Dışı Poliklinik Hizmeti” uygulaması , hafta içi her gün 17:00 / 20:00 saatleri arasında devam etmektedir.

Aradığınız Devlet Hastanesi Doktor bilgilerine ulaşmak için linki tıklayınız.
doktor bul