Devlet Hastanesi Dahiliye Doktorları

Ülkemizde sağlık hizmetlerinin temelini oluşturan Devlet Hastanesi Dahiliye Doktorları genellikle yoğun bir mesai ve büyük bir sorumlulukla hastaların sağlık sorunlarıyla ilgilenirler.

Dahiliye doktorları, iç hastalıkları alanında uzmanlaşmış doktorların çalıştığı bir birimdir. Dahiliye doktorları, geniş bir yelpazeye sahip sağlık sorunlarıyla ilgilenirler. Devlet hastanelerindeki dahiliye doktorları sağlık sistemimizin temel taşlarından biridir.

Devlet hastanelerindeki dahiliye doktorları, genellikle genel sağlık hizmetleri sunarlar. Polikliniklerde hasta muayeneleri yapar, tanı koyar ve tedavi süreçlerini yönetirler. Kronik hastalıkların takibinden, akut hastalıkların acil müdahalesine kadar çeşitli sağlık sorunlarına müdahale ederler. Ayrıca, sağlık taramaları ve rutin kontroller gibi önleyici sağlık hizmetleri de dahiliye doktorları tarafından yürütülür.

Devlet hastanelerinde çalışan dahiliye doktorları, genellikle çok çeşitli hasta profilleriyle karşılaşırlar. Ekonomik durumu ne olursa olsun, herkesin sağlık hizmetlerine erişimini sağlamak görevlerinin önemli bir parçasıdır.

Devlet Hastanesi Dahiliye Doktorları Hangi Hastalıkların Tanı Ve Tedavisi İle İlgilenir?

Dahiliye yani İç Hastalıkları bölümünün uzmanlık alanında olan ve tedavi edilebilen hastalıklar şu şekilde sıralanmaktadır:

-Solunum Yolu Enfeksiyonları

-Enfeksiyon Hastalıkları

-Hipertansiyon

-Diyabet

-Tiroid Hastalıkları

-Kolesterol

-Karaciğer, Mide ve Safra Kesesi Hastalıkları

-Akciğer Hastalıkları

-Böbrek Hastalıkları

-Kansızlık ve Kan Hastalıkları

-Romatizmal Hastalıklar.

-Kas ve İskelet Sistemi Hastalıkları

Dahiliye Doktorları Ameliyat Yapar Mı?

Hastanın objektif bir şekilde değerlendirilmesi ve tedavi edilmesi dahiliye uzmanlığına girmektedir. Hastalıkların tedavisinde ilaç, beslenme ve yaşam tarzı değişikliği gibi tedaviler dahiliye uzmanları tarafından yürütülür. Girişimsel radyoloji uygulamaları ve cerrahi operasyonlar gerektiğinde ise hastalar ilgili cerrahi ve dahili tıp birimlerine yönlendirilir.

Devlet Hastaneleri Doktor Çalışma Listesine ulaşmak için doktor bul robotuna giriş yapınız

doktor bul