Çekirge Devlet Hastanesi

Çekirge Devlet HastanesiHastane ilk olarak 1961 yılında Fevzi Çakmak Caddesi’nde “İşçi Sigortalar Kurumu Bursa Hastanesi” adıyla kurulmuştur. 1967 yılından itibaren SSK Hastanesi Altıparmak Stadyum karşısındaki binaya taşınarak 100 yatak kapasiteyle hizmet vermeye devam eden hastane 1970 yılından itibaren şu anda faaliyet göstermekte olduğu Çekirge Binasına taşınmıştır.

SSK Hastanesi olarak hizmet veren Hastane 19.02.2005 Tarih 5283 sayılı yasa ile Sağlık Bakanlığı’na devrolmuş ve Bursa Çekirge Devlet Hastanesi adını almıştır. 2015 yılı itibarı Bursa Zübeyde Hanım Doğumevi 163 yatak kapasitesi ile hastanemize katılmıştır. 1981 yılında Pilot Sanayi Semt Polikliniği, 1998 yılında ise DOSAB Semt Polikliniği hizmete açılmıştır.

Bursa Çekirge Devlet Hastanesi, Zübeydehanım Ek Hizmet Binası, DOSAB ve Pilot Sanayi Semt Poliklinikleri ile birlikte 676 yatak kapasitesiyle Bursa merkezde hastalara hizmet vermeyi sürdürmektedir.

Çekirge Devlet Hastanesi Hakkında Bilgi

1961yılında İşçi Sigortalar Kurumu Bursa Hastanesi adıyla Fevzi Çakmak Caddesi’nde 65 yataklı olarak hizmet vermeye başlamış olan Çekirge Devlet Hastanesi 1967 yılından itibaren SSK Hastanesi Altıparmak Stadyum karşısındaki binaya taşınarak 100 yatak kapasiteyle hizmet vermeye devam etmiştir. Çekirge Devlet Hastanesi 1970 yılında hizmet vermekte olduğu binaya taşınmıştır. Bursa Çekirge Devlet Hastanesi Hürriyet Toplum ve Ruh Sağılığı Merkezi, DOSAB ve Pilot Sanayi Semt Poliklinikleri ile birlikte 535 yatak kapasitesiyle hizmet vermeye devam etmektedir.

Çekirge Devlet Hastanesi Doktor Bul

Çekirge Devlet Hastanesinde çalışan doktorları bulmak için doktor bul tıklayınız

 

Çekirge Devlet Hastanesi Doktor Çalışma Listesi Bul

Çekirge Devlet Hastanesi Doktor Çalışma listesi için aşağıdaki Doktor Çalışma listesini tıklayınız.

Çekirge Devlet Hastanesi Telefon ve Adres Bilgileri

Çekirge Devlet Hastanesi Telefon: (0224) 294 81 00 / 239 36 36

Çekirge Devlet Hastanesi Adres: Hüdavendigar Mah. 2.Nazlı Cad. Hastane Blok No:30 İç Kapı No: 1 Osmangazi BURSA Osmangazi

Çekirge Devlet Hastanesi Tahlil Sonuçları

Çekirge Devlet Hastanesi Tahlil Sonuçları için aşağıdaki Tahlil Sonuçları linkini tıklayınız.

Çekirge Devlet Hastanesine Nasıl Randevu Alınır ?

Çekirge Devlet Hastanesinde muayene olabilmek için MHRS 182 randevu almanız gerekmektedir.

 

Çekirge Devlet Hastanesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Çekirge Devlet Hastanesinde iş başvuru formları İŞKUR iş bulma kurumundan temin edebilirsiniz.