Bitki Çayları Hakkında 3 Önemli Uyarı

Bitki Çayları Hakkında 3 Önemli Uyarı  Her şeyin fazlası zararlı dedikleri çok doğru özellikle belli bitki çaylarının yüksek tansiyona neden olduğu da biliniyor bu nedenle bitki çayları hakkında yedi önemli uyarı yazısını siz değerli takipçilerimiz için ele alıyor.

Bitki çayları hakkında önemli uyarılar olarak ele aldığımız bu yazımızda bitki çayları tüketimine bağlı olarak bitki çaylarının verdiği zararlar çok yüksek bu nedenle bir bitki çayı tüketimine bağlı olarak bitki çaylarının fazla tüketimi ile beraber sağlığınız da dezavantaj oluşturabilir.

Bitki Çayları Hakkında 3 Önemli Uyarı

  • Yeşil Çay

Çok sık tüketilen bitki çaylarından birisi olan yeşil çay da hipertansiyonu ve çarpıntısı olan kişiler bu çayı dikkatli bir şekilde tüketilmesi gerekiyor burada aynı zamanda yeşil çay içeriğinde yer alan epigallokateşin galat da aynı zamanda metabolik hızı artırıyor burada aynı zamanda aşırı tüketimine bağlı olarak içerisinde yer alan kafein sayesinde ve bundan kaynaklı olarak hipertansiyonu ve çarpıntısı olan kişileri de aynı zamanda rahatsız ediyor. Hipertansiyonu olan kişiler yeşil çay tüketimi ile beraber daha yüksek riskli kalp rahatsızlarına da neden olabilir.

  • Kekik

Kekik aslında günlük hayatta çok sık kullandığımız bitki çaylarından birisi olarak birçok alanda kullanılıyor buna bağlı olarak kekik çayı tüketmek isteyenler için de birçok özelliğe sahip olmasından dolayı birçok kişi tarafından daha çok tüketiliyor. Kekik günlük hayata bağlı olarak mide rahatsızlıklarından tutun da daha birçok iyi alana geldiği gibi yüksek tansiyon hastalarına ters tepki de verebilir. Bu nedenle bir yüksek kekik çayı kullanımı da size rahatsızlık verebilir.

  • Zencefil

Zencefil de aynı zamanda, soğuk algınlığı, mide ve bağırsak rahatsızlıklarına önemli bir etkisi bulunuyor. Bu durum ile beraber fakat bu şifalı bitki ile beraber safra salgısını artırmasından dolayı safra kesesiyle ilgili rahatsızlığı olanlar zencefil tüketmeden önce bir doktora danışması gerekiyor

Burada aynı zamanda hamile bayanlar için de zencefil tüketiminde dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü zencefil tüketen hamile kadınlar da düşük riski daha fazla olabilir bunun ile beraber zencefil tüketimi zararlı olarak ters tepki yapabilir.