Ankara Çocuk Kardiyoloji Doktorları

Ankara Çocuk Kardiyoloji Doktorları kalp hastalıkları ile ilgilenen alanında uzman hekimler olması gerekir. Anne karnından yer alarak 18 yaşından küçük çocuklara kadar, kişilerin kalp rahatsızlıklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenen kardiyoloji bölümünde çalışan doktorların bilgisi ve tecrübesi uzun yıllara dayanır. Bu hastalıkta hücrelerin farklılaşarak değişmesi ile birlikte özel şeklini alan kalbin gelişimi 2 ay içerisinde tamamlanır. Bununla birlikte tüpler şeklinde olan kalp 4 kapaklı ve 4 odacıklı bir organ halini alarak kişinin yaşamını sürdürmesini devam ettirir.

Fakat bazı durumlarda anne karnında bebeğin gelişimine bağlı olarak bozukluklar ve anormalliklere bağlı hastalıklar meydana gelebilir. Bu durum da çocuk kardiyoloji uzmanları devreye girer. Kardiyoloji bölümü hangi hastalıklara bakar konusunda kişi ve çocukların kalp rahatsızlıkları ile ilgilenerek tedavi sürecinde yardımcı olmaktadır.

Ankara Çocuk Kardiyoloji Doktorları

Çocuklarda anne karnında başlayan bu rahatsızlıklarda doktor bul imkânları ile birlikte doğru teşhisi koyabilecek doktorun bulunması oldukça önemlidir. Çocuk kalp rahatsızlıkları anne karnından başlayarak 18 yaşından küçük çocuklara kadar görülmektedir. Erken tanı ve teşhisin önemli olduğu bu rahatsızlıklarda randevu alma işlemleri ile birlikte teşhisin konulması ile hastalığın belirlenmesi gerekir.

Genetik ve çevresel faktörlerden dolayı kaynaklanan bu tip rahatsızlıklar, çocuklarda kalp ritmi bozukluğu, kalp delikliği gibi rahatsızlıklar ile birlikte ortaya çıkar. Bu hastalıklar ihmal edilmemelidir ve bir an önce teşhisinin konulabilmesi için alanında uzman doktorlardan randevu alarak tedaviye başlanılmalıdır. Randevu alma işlemlerini MHRS veya Alo 182 hizmetlerinden alabilirsiniz.

Kardiyolojik Rahatsızlıkların Belirtileri

Doğumsal ve genetik kalp rahatsızlıkları ile birlikte çocuklarda görülen kardiyolojik belirtiler gözle görülür durumdadır. Gözle görülen bu durumlar; morarma, sık nefes alıp verme, sıkıntılı solunum, çarpıntı, çabuk yorulma, baş dönmesi, bayılma göğüs kafesinde ağrı ve gelişme bozukluğudur. Bu belirtiler gözle görüldüğü zaman çocuk kardiyoloji doktorlarına başvurulması gerekir.

Bu durum, çocuk kardiyoloğu tarafından fark edilir ve tedavi yöntemlerine başlanılabilir. Alanında uzman hekim ve doktorlara anında ulaşmak için Ankara doktor bul sitesinden istediğiniz doktorlardan istediğiniz zaman randevu alıp muayene olabilirsiniz. Teknolojinin vermiş olduğu bu imkân doğrultusunda, hastanede saatlerce bekleyip sıra almanıza gerek kalmaz.

Ankara Çocuk Kardiyoloji Doktorlarına ulaşmak için aşağıdaki Ankara Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

doktor bul